Nowy bestseller Stefanie Stahl, słynnej niemieckiej psychoterapeutki, która od lat w swoich książkach uczy czytelników jak poprawić jakość swojego życia, to fantastyczna okazja żeby uzdrowić uczuciową stronę swojej osobowości. Od dawna wiadomo, że podstawą budowania zdrowych relacji z bliskimi, jest zdrowa relacja z samym sobą, a pomoże nam w tym książka Jak się nie bać bliskości? (https://www.taniaksiazka.pl/jak-nie-bac-sie-bliskosci-o-budowaniu-dobrych-wiezi-stefanie-stahl-p-1457503.html), w której autorka wyczerpująco porusza temat pokonywania problemów w budowaniu więzi.

Dlaczego boimy się kochać i być kochanymi?

Na pytanie jak nie bać się bliskości, autorka odpowiada w przystępny sposób, odwołując się do doświadczeń swoich pacjentów. Na przykładach prawdziwych historii, tłumaczy schematy, które pojawiają się w naszym życiu i uniemożliwiają nam budowanie satysfakcjonującego, szczęśliwego związku. Pomaga nam rozpoznać lęk przed bliskością, jego powody, objawy i konsekwencje, a następnie zwalczyć spowodowaną przez niego samotność. Ogromną wartością książki, jest fakt, że dzięki jej przeczytaniu, możemy znacznie zmienić swoje postrzeganie związków i funkcjonowania w nich. Pozwoli nam ona w końcu pokochać i pozwolić sobie na bycie kochanym, zaspokoić tęsknotę za bliską, pełną miłości relacją z drugim człowiekiem.

Czego nauczy nas Stefanie Stahl?

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z przyczyn naszego lęku, dlatego warto sięgać do sprawdzonych źródeł, które sprawią, że rozwiązanie naszych obaw, znajduje się na wyciągnięcie ręki. “Jak nie bać się bliskości” jest podzielona w przejrzysty i przyjemny sposób, dzięki czemu z łatwością możemy odnaleźć interesujące nas fragmenty i wrócić do nich w przyszłości. Podział odzwierciedla wiedzę, którą zdobędziemy w trakcie lektury. Autorka przedstawia nam cztery części informacji:

  • różne oblicza lęku przed związkiem
  • przyczyny lęku przed związkiem
  • drogi wyjścia z lęku przed związkiem
  • partnerzy osób cierpiących na lęk przed związkiem.

Przeczytaj i otwórz się na bliskość!

Książkę  czyta się przyjemnie i zaskakująco szybko biorąc pod uwagę ogrom profesjonalnej wiedzy zawartej w jej treści. Szczegółowo opisane, autentyczne przypadki prosto z gabinetu terapeutki, ułatwiają nam utożsamienie się z nimi i zagłębienie w autorefleksję. Sposób pisania sprawia wrażenie, jakby Stefanie Stahl mówiła bezpośrednio do czytelnika. Podczas czytania, można poczuć się jak podczas prowadzenia dialogu z autorką, motywującą nas do działania. Zdobycie nowych umiejętności dzięki tej książce, daje mnóstwo satysfakcji i otwiera przed nami drzwi do zupełnie nowych doświadczeń z miłością.